З року в рік у державі споруджують велику кількість різноманітних будівель: житлових комплексів, котеджних селищ, установ, промислових підприємств та ін. Тож фах будівельника завжди є затребуваним.
Умовно будівельні майстри діляться на виконавців та інженерно-конструкторські кадри.
Інженер-будівельник є керівником проектів. Він складає бюджет, підбирає спеціалістів для здійснення робіт, організовує їх та координує. А до виконавців відносяться електромонтажники, малярі, покрівельники, мулярі та зварювальники.
Для того, аби стати високопрофесійним майстром, потрібно обов'язково володіти не лише просторовою уявою, а й технічним мисленням. Крім того, якісно виконувати будівельні роботи спеціалістам у цій галузі допомагає знання специфіки використання професійних інструментів і устаткування. Разом з тим, дуже важливо дотримуватись техніки безпеки.
Є великий попит на універсальних майстрів, які мають кілька спеціальностей. Такі будівельники відповідно отримуватимуть значно вищу зарплату.
Для того, аби забезпечити кар'єрне зростання, необхідно виконувати більш складну роботу або підвищувати розряд. Це також дасть можливість спеціалісту більше заробляти. Ті, хто володіє лідерськими і керівними навиками, можуть розраховувати на посади бригадирів або виконробів. Крім того, будівельник може обрати індивідуальне підприємництво, надаючи послуги населенню.
Також варто враховувати, що влітку та навесні попит на будівельників є значно вищим, аніж у холодну пору року.