Господар цього салону бібліотеки побував у багатьох країнах Азії, Північної Африки, Середземномор'я і хотів би відобразити елементи своїх подорожей в інтер'єрі кімнати, яка стане для нього місцем творчої наснаги, релаксу та комунікації з близьким колом друзів за інтересами.
Тому за основу спочатку я взяла марокканський стиль, який є гармонійною комбінацією арабських, африканських та середземноморських елементів.
Непорушних канонів оформлення в марокканському стилі немає – не варто забувати, що це все ж таки ,,дитя" європейських дизайнерів, тобто стиль чисто еклектичний. Існують основні принципи та елементи декору, привнесені зі сходу. Але водночас він дозволяє вносити до стилю дизайну власні національні елементи та побажання.
Насправді частина шаф буде наповнена різними пам'ятними речима, привезеними з подорожей.
Власне, елементи Марокко представлені в арках та меблях, є невеликий шматочок Індії (******* та шахи), плетені крісла (елемент Індонезії) тощо.
Перший базовий колір, який прийшов мені на думку, був зелений, наближений до смарагдового. Від нього і будувалася вся решта композиції
Мені здається, що це ідеальний колір для даного місця. Він досить яскравий, але водночас спокійний.
Цей колір асоціюється з розкішшю та сяйвом. А значення цього кольору символізує стабільність, благополуччя, процвітання та послідовність, більшість арабів асоціюють цей колір із гармонією та духовністю. Складений із синього та жовтого, вважається, що зелений колір має містичні властивості. Він поєднує в собі холодне синє світло інтелекту з емоційною теплотою жовтого і справляє мудрість рівності, надії, оновлення життя та воскресіння. Зелений – колір весни, дозрівання, нового зростання, родючості, природи, свободи, радості, надії та, нарешті, раю. Зелений часто символізує безперервність та безсмертя (не дарма його ще називають «райським»).
Контрастним кольором був обраний помаранчевий (на противагу холодному зеленому це теплий колір- шматочок сонця)
У конфуціанстві, релігії та філософії Стародавнього Китаю, помаранчевий був кольором трансформації – переродження душі. Також він вважався кольором шанованих на Сході квітів шафрану.
А все інше нанизалося вже як нефритові намистини на намисто.