3. ЗАВДАННЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
3.1. Загальні вимоги
Після вивчення дисципліни “Цивільна безпека” студенти виконують
контрольну роботу, яка складається з дев’яти запитань, завдання та розв’язання задачі. Варіант контрольної роботи студент вибирає з таблиці 3.1 за останньою цифрою номера залікової книжки.
Запитання для контрольної роботи вибираються з підрозділу 2, а дані для розв’язання задач – з таблиці 3.2.
Контрольну роботу виконують чітким і розбірливим почерком в учнівському зошиті або на аркушах формату А4. На кожній сторінці залишають поля для зауважень рецензента. Відповіді на запитання і розв’язання задач супроводжують ескізами, схемами і графіками, виконаними олівцем відповідно до вимог технічного креслення. У кінці контрольної роботи необхідно навести список використаної літератури, а також поставити дату виконання та підпис.
3.2. Завдання
Ознайомитися з матеріалами виробничого травматизму на підприємстві, де працюєте, і на прикладі одного нещасного випадку заповнити акт за формою Н-1, накреслити ескіз місця події, якщо це матиме інтерес для розслідування, дати критичний аналіз причин нещасного випадку і заходів щодо їх усунення.
3.2.1. Вказівки до виконання завдання
Вивчити у відділі охорони праці підприємства матеріали стосовно розслідування нещасних випадків за останній рік. Заповнити стандартний бланк акта за формою Н-1 для одного нещасного випадку, що стався на підприємстві.
Зробити ескіз місця події, якщо це матиме інтерес для з’ясування причин нещасного випадку. Перевірити відповідність запису в акті вимогам “Порядку ..” [9] і дати критичну оцінку повноти й правильності виявлених причин, що спричинили нещасний випадок, а також запропонованих комісією заходів з усунення виявлених причин.
3.3. Задача
Визначити соціальну ефективність проведених на підприємстві заходів, спрямованих на поліпшення умов праці на основі даних наведених в табл. 3.2. Зробити висновки, щодо соціальної ефективності заходів.