Анастасія Сєрікова

Як знайти роботу в 2021. Чим допоможуть кар'єрні консультанти

07.09.2021, Просмотров: 11

Протягом десяти років я пишу і редагую тексти, складаю навчальні програми, викладаю. У попередній статті я розповідала, як пробувала знайти подібну роботу перевіреними способами, як-от через сайти-пошуковики, але натомість зловила інсайт, що, може, мені вже й не треба стільки тих текстів у житті. Оскільки я не знала, у якому напрямку рухатися далі, то склала перелік своїх навичок та робочих місць, щоб аналітичним оком глянути на це все. Однак я виявила, що моє око не таке вже й аналітичне — якщо йдеться про власні пошуки.

Чим заробляють на хліб кар'єрні консультанти

Я вже чула раніше про кар'єрних консультантів — вони допомагають підліткам з профорієнтацією; тим, хто в пошуку роботи; людям, які переживають кар'єрну кризу; тим, хто прагне професійного росту. Спеціальність на перетині компетенцій психолога, коуча та ейчара зі знанням новітніх професій (сподіваюся). Звісно, що нічого не обіцяють напевно, бо це ж спільна робота, але можуть і до співбесіди підготувати, і резюме підшаманити.

Без складнощів я знайшла перелік консультантів, який склало джерело, що я йому довіряю. Джерело було таке миле, що навіть дало лінки на профілі цих консультантів. Тож я, людина-не-відкладаю-взагалі-нічого, взялася писати тим консультантам, яких уподобала, прямо вночі. І двоє з них, до речі, відповіли протягом 10 хвилин.

Консультації можуть бути онлайн або офлайн. Тривають годину. Ціни, які я бачила, — від 1500 грн до 2500. Орієнтують на 3+ зустрічі. До першої зустрічі потрібно підготувати резюме та бути готовим вислухати може й неприємні спостереження про нього. До речі, мені здається, більше консультантів мотивувала б оплата відсотком — який їхній клієнт відрахував би із зарплати, отриманої внаслідок успішного працевлаштування завдяки консультації. Але вже.

Гугла мені забракло, отже я пішла за порадами знайомих — напитувати про надійних кар'єрних консультантів в ейчарки та коуча. Сарафанне радіо принесло користь в неочевидний спосіб: замість шукати консультантів в онлайні (які переважно з Києва та з вищим цінником), я почала шукати місцевих — спочатку тих, що мені нарадили, а потім — загалом.

І тут сталося неймовірне

Виявляється, у моєму місті діє програма безоплатного кар'єрного консультування! А ще є схожа всеукраїнська грантова програма, яка діє якраз до кінця цього місяця. Отже, я зареєструвалася на обидві.

З обох мені відповіли того ж дня. В одній запросили на зустріч, я скинула резюме. Запропонували пройти тестування на риси особистості «Велика п'ятірка» та поділитися з консультантом цими результатами.

В іншій — призначили онлайн-зустріч на вихідні, зорієнтували, що їх буде три штуки. Звучить серйозно, глянемо на практиці.

Шукаємо далі

В очікуванні консультації я продовжувала власні пошуки: підписалася на ще кілька телеграм-каналів, переглядала вакансії. Відмовила двом компаніям: одна хотіла, щоб я писала технічні тексти англійською (ейчарка, схоже, неуважно читала резюме); у другій пропонували перекладати бізнес-тексти з тієї ж англійської. Ви не уявляєте, як тяжко втриматися, щоб не спокуситися на отакі «знаки долі». У миті, коли рука вже тисне клавішу «відповісти з резюме», нагадую собі: хочу в ідейну компанію, де треба спілкуватися і трохи писати.

Отак потроху викристалізовується поняття про роботу, якої я хочу.

Приємні несподіванки. Психологічна бентежність

Натомість мала два позитивні епізоди. По-перше, оповідання, яке я писала минулого року, увійшло в шорт-ліст і його опублікують. Приємно, ще й похвалили. Збагнула важливе про себе — коли є тема, дедлайн, у мені вмикається мотивація, і я пишу хороші переможні тексти, клас.

По-друге, на моє резюме прийшла дійсно релевантна відповідь. Розміщала на ворк.юа, а вони шукають перекладача пари «російська/українська» в культурний проєкт. Це вже ближче до справи, хоч і теж ремоут. З мінусів — розраховують на повну зайнятість. І тут я така «блін, я ж уже так звикла порядкувати своїм часом!». Словом, вилущився іще один показник роботи, яку я хочу.

І мені отут тяжко втриматися, щоб не погодитися на вакансію, яка відповідає моїм вимогам на, скажімо, 60 %, щоб типу не втратити шанс знайти роботу — «роботу знайти нереально, хапайся за те, що є».

Під час пошуків вигулькнула ще одна проблемка, яку я ще до кінця не усвідомила: я шукаю не те, що мені подобається, а те, що я вмію, у такий спосіб знову прирікаючи себе бігати по колесу. З другого боку, можна втрапити в іншу халепу: тікаючи від знаного, втрапити у зовсім далеке. Типу як вистрибнути з узвичаєних знаних стосунків у вир шалу. Чи треба того? Я хз. Тут би йти в добре нове, яке міститиме добре від старого.

Ще знайшла класний опитувальник для таких бентег:

— Що буде доброго, якщо я візьму цю можливість?

— Що буде поганого, якщо я візьму цю можливість?

— Що буде доброго, якщо я не візьму цієї можливості?

— Що буде поганого, якщо я не візьму цієї можливості?

Від одного кроку в шалену безвість ці запитання мене вже врятували. Наступного тижня — дві зустрічі з кар'єрними консультантами. Чого, цікаво, нарадять?..

Як знайти роботу в 2021. Чим допоможуть кар'єрні консультанти изображение 1

Комментарии 0

Наверх