Анастасія Сєрікова

Як знайти роботу в 2021. Якщо розміщення резюме не спрацювало

07.09.2021, Просмотров: 35

Я пішла з офісної роботи в березні 2021 року. Умови були адські, тому не шкодую. Зарплата була класна, тому іноді все-таки згадую з ностальгією. Походила до психолога, виспалася (перший місяць — не менш як 10 годин на добу), подивилася серіали, зробила всякі давно відкладені справи (крім миття вікон), з'їздила за 1000 км до батьків. Правду кажучи, підпрацьовувала — і зараз теж — редагую кілька статей або одну книжку на місяць. Підпрацьовую, але не працюю — бо грошей з цього вчетверо менше, ніж я мала в офісі (так само пропорційно знизилися завантаженість і рівень стресу).

І от прийшов серпень. У голові мені засіяла думка: я готова! Робото, прийди! Така, щоб зразу 20 штук, гнучкий графік і бажано сродна праця.

Чому раніше щастило з роботою, а тепер — ні

Я завжди швидко знаходила роботу: онлайн-викладачки, смм-ниці, викладачки в іт-компанії, екскурсоводки. І зараз бачу, що насправді не дуже й шукала: просто брала ті вакансії, які здавалися релевантними. Сприймала вакансію як знак долі — думаю, це наслідок виховання «бери, що є, і дякуй». Але це усвідомлення прийшло до мене пізніше.

На початку серпня я побачила класну вакансію редактора, надіслала резюме, отримала запрошення на співбесіду. Вакансія була така крута і мій досвід здавався таким відповідним, що я вже подумки витрачала першу зарплату.

Ніт.

Я знаю, що співбесіда була вдалою, проте обрали іншого кандидата, зі специфічними знаннями. Мені запропонували потенційну співпрацю в майбутньому (я хз, чи таке працює, побачимо).

Про класні вакансії та фантазії

На цей момент я була надіслала ще два резюме на редакторські посади; з однієї вже отримала відмову, з іншої поки глухо.

До речі скажу, що я вмію робити красиві резюме в канві, які мали б мене позитивно вирізняти серед інших кандидатів, але, може, це тільки моя фантазія, і все діє навпаки, або вже всі давно роблять там резюме.

От ви своє в якій програмі робили?

Класні вакансії редакторів я знаходила на хепіманді: вважаю цей портал прогресивнішим за ворк.юа і робота.юа. Однак чудово розумію, що більшість роботодавців шукають людей саме там, тому оновила резюме (додала навчальні курси, місця роботи, забрала наївнячок).

Рекрутери теж сподіваються, що якось та буде

Відповіла на десяток вакансій, почала отримувати відповіді на свої розміщені резюме — редакторки та авторки.

Що я вам скажу.

Таке враження, що часом рекрутери не читають резюме, а дивляться лише на заголовок. Переважно мені пропонують роботу контент-менеджерки або редакторки, але — англомовного контенту. Я ж знаю, що не стягну вичитувати англомовні тексти, і в резюме ніде не розповідаю, що я таке можу, але рекрутери, видно, сподіваються, що якось та буде. Прям як я після першого курсу, коли вважала себе крутою журналісткою з трьома публікаціями в студентській газеті на співбесіді в газету «Сумщина».

Я таким рекрутерам не відмовляю одразу, домовляюся про співбесіди: часу в мене зараз вдосталь, щоб прокачати комунікабельність.

Як відрізнити знак долі від втечі

Паралельно з пошуком роботи я пройшла навчальний курс з нативної реклами, бо давно вже хочу спробувати себе в цьому. А ще — позаяк людина я амбітна — якщо вже всім хочеться, щоб я щебетала англійською, пройшла тест на перекладача в лінгвістичну компанію. Коли я ще не знала, що отримаю дві відмови від своїх компаній-фавориток, до можливості перекладати я ставилася зверхньо. Тепер думаю про те, що, може, варто спробувати? Адже там фриланс і двотижневе навчання.

Однак, можливо, у такий спосіб я знову зіб'юся на манівці замість будувати кар'єру у визначеному напрямку — подумала було я, отримавши запрошення на навчання перекладачів.

Гм. А в якому напрямку її будувати?

Перший інсайт кар'єрних поневірянь

Поки вдавалося ігнорувати це запитання, я нервувалася, що гроші вичерпуються, і вирішила пошукати підробітку. Раніше для цього в мене була замовниця з купою роботи за 500 грн на місяць, але я була передала її своїй подрузі, і якось незручно давати задню.

І от хепіманді в одному з матеріалів порадив зареєструватися на фриланс-біржі. Я навіть написала одному замовнику (хотів текстів про секс, а я давно мріяла про це написати). Думала, знак, а виявилося — робота. Не відповів.

І тут запитання про напрямок побудови кар'єри стало надокучливішим.

Я знову полізла на вже згадуваний портал і знайшла цікаву пораду — скласти перелік своїх робіт і навичок — професійних і софтових. Коли я це зробила, гордості за себе стало більше, але ясніше щодо майбутнього не стало.

Хіба що я збагнула, що можу робити в цьому житті дещо більше, ніж вишукувати хиби в тексті.

І тоді я почала шукати кар'єрного консультанта.

Як знайти роботу в 2021. Якщо розміщення резюме не спрацювало изображение 1

Комментарии 0

Наверх