Марія Заржицька

Вумен в холлі, або Маркетинг від опірного

16.07.2021, Просмотров: 136

Хотіла цей пост закинути на свій сайт, — але чого жмотитися? Нехай люди вже радіють і трохи смілішають. Наперекір так званим «володарям правди», які завжди точно знають, що вам треба і чого не варто говорити, або почули.

Вумен в холлі — на жаль, образ моєї країни, якого я не замовляла. І не замовляв будь-хто, кому не до вподоби ота пихата самовпевненість, якою шпикачать, на чиюсь думку, надто жіночних українок.

А чому в холлі? Тому що далі, як не цибай вище чужих голів, тебе просто не пустять.

Холл узагалі прикольне місце. Там часто-густо ставлять не лишень крісла та кавові столики. На полицях тендітних етажерок тримають не лише журнали та каталоги того, чого у вас чомусь іще немає.

Мудрий господар завше полишить у холлі доречну книгу.

Наприклад, «Мартін Іден» або «Великий Гетсбі». Та хоч Теккерей з його «Ярмаркою марнославства» чи Орвелл з «Колгоспом тварин». А що? Ти ж вумен, леді. Читати вмієш — читай. Або вже знадобивсь адаптований варіант?

Ой, я вже чую....

«Та ви що? Вчити мене зібрались за догматами даксизма-менінізма?!».

Хай Бог милує, бідолашна. Чому ж учити вумен, яка починає читати шедевр світової літератури з прізвища автора у чоловічій формі, ретельно вдивляючись у кожну літеру і переконливо доводячи, що ця літера і є факт. Аякже, важко сперечатись.

І тут, блін, панімаєш, — звідки там узятися жіночій формі? То ж був би архаїзм, нікому не адаптований. Містер Френсіс Скотт Фітцджеральд. І поруч — сер Оскар Вайльд. От йоли-пали. Йому ж місіс Френсіс Скотт Фітцджеральд увесь мозок виколупає чайною ложечкою столового фамільного срібла....

"Їй-бо, Скотті, краще б ти назвавсь Дороті Грільвотер. Було б що почитати, доки ти там викохуєш своїх недбалих людей".

«Знову „Палкий амуніціянт“ у пастельній обгортці? Хай йому грець! Якби ти знала, що то за феміністичне бидло! От скажи, про що він іще може писати, не вилазячи з-попід спідниць у камеристок всіх європейських дворів, га?»

Камеристка — теж статус. Узяти хоча б знамениту рубенсівську «Камеристку інфанти Ізабелли». Досиділась, щасливиця, у холлі — Рубенса зустріла.

Уявляю, що йому було за той портрет від Ізабелли. Не інфанти.

Але в холлі рубенсівську «Камеристку» тепер точно не побачиш.

Комментарии 3

Наверх